Home / Subwoofers / Kenwood KFC-WPS1000F Kenwood KFC-WPS1000F 1000W 10″ CAR SUBWOOFER Category: Subwoofers Tag: Kenwood Product ID: 2834 Description Reviews (0) Description 1000W Max Power 250W RMS Power 4 Ohm Voice Coil Stress-free Spider Large Magnet and Optimized Yoke Carbon-Glass Fibre Honeycomb Cone Reviews There are no reviews yet. Be the first to review “Kenwood KFC-WPS1000F” Cancel replyYour email address will not be published. Required fields are marked *Name * Email * Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment. Your rating * Rate… Perfect Good Average Not that bad Very poor Your review * I agree that my submitted data is being collected and stored. For further details on handling user data, see our Privacy Policy. Δ Related products Kenwood KFC-S6976EX Buy now Kenwood KDC-BT630U Buy now Kenwood DMX5020S Buy now