Home / Subwoofers / Kenwood 1000FBOX Kenwood 1000FBOX 1000W 10″ SUBWOOFER IN A BOX Category: Subwoofers Tag: Kenwood Product ID: 2891 Description Reviews (0) Description KFC-WPS1000F Subwoofer in a Sealed Box 1000W Max Power 250W RMS Power 4 Ohm Voice Coil Stress-free Spider Large Magnet and Optimized Yoke Carbon-Glass Fibre Honeycomb Cone Reviews There are no reviews yet. Be the first to review “Kenwood 1000FBOX” Cancel replyYour email address will not be published. Required fields are marked *Name * Email * Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment. Your rating * Rate… Perfect Good Average Not that bad Very poor Your review * I agree that my submitted data is being collected and stored. For further details on handling user data, see our Privacy Policy. Δ Related products Kenwood KFC-PS1396 Buy now Kenwood DDX4019BT Buy now Kenwood DMX5020S Buy now